Du er her:

Skolen åpner igjen

Klikk for stort bilde mandag 11.mai. Det er vi veldig glade for!

For i sikre en tryggest mulig skolehverdag for alle elever og ansatte kan vi ta imot ca halvparten av våre elever hver dag. Vi har lagt en plan hvor alle elevene skal få møte på skolen i løpet av neste uke. Mandag 11.mai åpner vi for elevene ved vg1 og vg2 yrkesfag, for innføringsklassen og for deltakerne på vårt AMO-kurs. Disse elevene skal være på skolen de tre første ukedagene og ha digital opplæring de to siste. Torsdag 14.mai åpner vi for alle elever ved studiespesialisering, idrettsfag og YSK. De skal være på skolen torsdag og fredag. Det betyr at de har digital opplæring mandag til og med onsdag i neste uke for så å møte på skolen torsdag. Uka etter veksler vi slik at det blir omvendt. Dette innebærer at elevene fordeler seg noenlunde likt og vi kan ivareta nødvendige smittevernhensyn: https://www.udir.no/kvalitet-og-kompetanse/sikkerhet-og-beredskap/informasjon-om-koronaviruset/smittevernveileder/ungdomsskole-vgo/

Vi har dessverre ikke åpen kantine inntil videre. Ta derfor med matpakke når du kommer på skolen.

Alle våre elever vil få nærmere og mer detaljert informasjon om opplæringen fra sine kontaktlærere.

Dersom dere lurer på noe så ta kontakt med skolen.

Vi gleder oss veldig til å se hver enkelt av dere igjen! Velkommen tilbake til Sandnessjøen videregående skole!

mvh rektor Sissel :-)